• Valmistettu suomessa
    Yli 30 vuoden
    kokemuksella
    Laadukkaat tuotteet

Päiväkäyttöinen hamehaalari, jonka takana on nappikiinnitteinen kietaisuhelma jolla saadaan vetoketju osittain peitettyä.
Päiväkäyttöisessä hamehaalarissa (hygieniahaalari) on takana pitkä vetoketju, jonka ansiosta käyttäjä ei itse voi avata haalaria. Materiaalina on pehmeä ja miellyttävä puuvilla-sekoite, joka joustaa käyttäjänsä mukaan eikä ole hiostava. Kuosit vaihtelevat kausittain.

Materiaali:
Puuvilla-sekoite


Pesu 60 °C
- ei huuhteluaineita
- ei rumpukuivausta

Koot: XS-XXL

Mitat (cm)
Hamehaalari1573
TuoteXSSMLXLXXL
Hamehaalari
Hihan pituus293031323334
Olan pituus10111212,513,514
Olkpäältä vyötärölle383940414242,5
Tunikan pituus vyötäröltä helmaan714243444546
Rinnanympärys9399104110116122
Sisälahkeen pituus haarasta nilkkaan687072747678
Housun vyötärö9096102108114120
Vetoketju takana102104106108110112

Hygieniahaalari, Hamehaalari

  • Tuotenumero: 1573
  • Saatavuus: Varastossa
  • 135.10€

  • Veroton: 108.95€

Vaihtoehdot


Katso myös nämä tuotteet

Pyjamantakki SFS 5686

Pyjamantakki SFS 5686

Pyjaman takki on valmistettu joustavasta pikeeneuloksesta ja kestää hyvin laitospesua. Koot ovat vär..

28.20€ Veroton: 22.74€

Pyjamanhousu SFS 5687

Pyjamanhousu SFS 5687

Pyjaman housu on valmistettu joustavasta pikeeneuloksesta ja kestää hyvin laitospesua. Koot ovat vär..

20.20€ Veroton: 16.29€

Hygieniahaalari hihaton

Hygieniahaalari hihaton

Hihattomassa hygieniahaalarissa on takana pitkä vetoketju, jonka ansiosta käyttäjä ei itse voi avata..

66.00€ Veroton: 53.23€

Hygieniahaalari hihalla

Hygieniahaalari hihalla

Pitkähihaisessa hygieniahaalarissa on takana pitkä vetoketju, jonka ansiosta käyttäjä ei itse voi av..

79.10€ Veroton: 63.79€

Oloasun housu

Oloasun housu

Helposti puettavat ja laitoshuollon kestävät unisex neulosasut ovat mukavia ja vaivattomia käytössä...

44.40€ Veroton: 35.81€

Oloasun takki

Oloasun takki

Helposti puettavat ja laitoshuollon kestävät unisex neulosasut ovat mukavia ja vaivattomia käytössä...

50.30€ Veroton: 40.56€

Avainsanat: hygieniahaalari